Peptidy mají důležitý význam peptidů pro lidské tělo a jejich vyjímečné účinky. Peptidy jsou neustále syntetizovány ve všech živých organismech na regulaci fyziologických procesů. Peptidové hormony a neuro-peptidy regulují většinu procesů v lidském těle:

  • Peptidy jsou zapojeny do procesu regenerace a růstu buněk, správného fungování imunitního systému, tělesného metabolismu, regulace spánku, tvorby hormonů atd.
  • Peptidy ovlivňují mnoho fyziologických faktorů: Nárůst svalové hmoty, výkonnost, vytrvalost a celkovou fyzickou kondici, efektivní spalování tělesného tuku, regeneraci všech tkání a orgánů, rychlost stárnutí (peptidy dokáží výrazně zpomalit stárnutí), hojení ran, regeneraci kloubů a šlach, pocit svěžesti, energie a vitality, dobrý stav pokožky a vlasů a mnoho mnoho dalších.
  • Peptidy stejně ovlivňují i ​​duševní faktory jako jsou: Paměť, chování, koncentrace (pozornost, soustředěnost), učení se, peptidy podporují kvalitní a hluboký spánek.
  • Peptidy pozitivně ovlivňují mnoho faktorů důležitých pro dobré zdraví: Posilují imunitu, urychlují metabolismus, snižují cholesterol, podporují zdravé srdce, cévy, mozek, játra a ostatní vnitřní orgány, zvyšují hustotu kostí, stimulují tvorbu červených krvinek, pročišťují organismus - peptidy mohou mít silné antioxidační účinky atd.
  • Peptidy dokážou velmi efektivně ochraňovat před závažnými onemocněními a zdravotními problémy, jako jsou např. srdečně-cévní choroby, obezita, cukrovka a poruchy metabolismu, nádorová onemocnění, chřadnutí a slabost (svalová dystrofie), řídnutí kostí, psychické poruchy, negativní dopady stresu a deprese (peptidy mají také neuroprotektivní účinky), kožní choroby, různé záněty a infekce, hormonální a sexuální poruchy, neplodnost a mnoho dalších.
  • Peptidy dokáží dokonce například ochránit i před rakovinou kůže a současně dodají pokožce tmavý odstín a silné opálení.
  • Peptidy dokáží eliminovat a odstranit závažné estetické vady a defekty: Např. velmi účinně vyhladit nebo úplně odstranit vrásky, zjemnit a omladit pokožku, posílit růst vlasů.

Jinými slovy a bez nadsázky řečeno - Peptidy mají ohromný potenciál zajistit člověku ideální fyzickou a psychickou kondici, regeneraci, svěžest, vitalitu, mladistvý vzhled, dlouhověkost, celkově výborné zdraví a velmi vysokou kvalitu života.

Pro správné fungování buněk, tkání, orgánů a v konečném důsledku v podstatě celého těla musí být v těle dostatečné množství potřebných peptidů. Nicméně, s věkem (prakticky již po 20. roce života) začíná v těle narůstat nedostatku peptidů (jejich přirozená produkce se snižuje a stále více klesá). A nedostatek peptidů výrazně urychluje zhoršování tkání, celkového zdraví a fungování celého organismu, a také spouští proces rychlého stárnutí organismu.

Naštěstí, tento problém nedostatku peptidů v těle se v nedávné době podařil vědcům úspěšně vyřešit! Skutečnost, že dokázali úspěšně syntetizovat hodně peptidů s mnoha prospěšnými účinky na lidský organismus, způsobila skutečný a absolutní převrat nejen v oblasti skvělého zdraví, krásy, vysoké kvality života a prevence a léčbě nemocí, ale i ve světě sportu.

Peptidy nacházejí perfektní uplatnění u široké masy lidí (od sportovců, přes modelky, těžce fyzicky pracující, duševně vytížených, nemocných až po všechny běžné lidi, kteří chtějí kvalitnější, zdravější a delší život, nebo prostě jen vypadat mladší a lépe), bez rozdílu věku, pohlaví, zdravotního stavu a životního stylu.

Peptidy představují pomyslný klíč k vašemu optimálnímu tělu a zdraví, a mají jedinečnou sílu způsobit potřebné pozitivní změny v biochemických procesech v těle.

Zvláště stojí za zmínku, že tyto změny jsou přirozené a zcela bezpečné pro člověka, narozdíl od léků nebo anabolických steroidů jsou peptidy bez jejich vedlejších a škodlivých účinků - protože všechny změny probíhaji v těle v přirozené formě.

Z chemického hlediska je peptid organická chemická sloučenina, která vzniká sloučením několika aminokyselin. Jednotlivé vázané aminokyseliny (v definovaném pořadí za sebou nazývající se sekvence) jsou přitom pospojovány tzv. amidovou vazbou, do jednoho nerozvětveneho řetězce - peptidu. Kvůli velkému významu peptidů v biochemii a organické chemii je tato vazba častokrát nazývána také jako peptidová vazba. Za peptidy považujeme relativně krátké aminokyselinové řetězce (maximálně se 100 aminokyselinami).

Peptidy se od bílkovin (proteinů) odlišují pouze svou velikostí (počtem obsažených aminokyselin v řetězci), přičemž dělení mezi peptidy a bílkovinami není zcela jednoznačné a je určeno dohodou, při které se za hranici považuje 100 aminokyselin. V přírodě vznikající peptidy jsou tvořeny většinou prostřednictvím procesu proteinové biosyntézy. Samotná informace o sekvenci (pořadí aminokyselin) je zakódována v DNA. Peptidy plní v organismu velké množství důležitých a nenahraditelných funkcí. Jejich funkční charakteristika je přitom však ve většině případů stále ještě i dodnes pochopena pouze částečně.