Důležité pokyny

Teplota: Peptidy je optimálně skladovat při teplotě 2-8 °C, ideální je pro tento účel chladnička (uvedená teplota je obvykle v dvířkách chladničky). Na delší dobu by se peptidy neměly dostat mimo rozsah této doporučené teploty, zejména již rozředěné (tekuté) peptidy.

Světlo: Peptidy se nesmí vystavovat slunečnímu záření (degraduje jejich účinek, navíc samozřejmě zvyšuje jejich teplotu, která také peptidy znehodnocuje).

Otřesy: Peptidy jsou velmi křehké látky / sloučeniny, citlivé na otřesy a nárazy (v rekonstituovaném stavu), proto nikdy s ampulí netřeste a nedělejte prudké pohyby, opět byste mohli jejich obsah a účinnost znehodnotit.

Bezpečnost: Peptidy určitě nepatří do rukou dětí, uskladněte je bezpečně mimo jejich dosah!

Peptidy mají důležitý význam peptidů pro lidské tělo a jejich vyjímečné účinky. Peptidy jsou neustále syntetizovány ve všech živých organismech na regulaci fyziologických procesů. Peptidové hormony a neuro-peptidy regulují většinu procesů v lidském těle:

 • Peptidy jsou zapojeny do procesu regenerace a růstu buněk, správného fungování imunitního systému, tělesného metabolismu, regulace spánku, tvorby hormonů atd.
 • Peptidy ovlivňují mnoho fyziologických faktorů: Nárůst svalové hmoty, výkonnost, vytrvalost a celkovou fyzickou kondici, efektivní spalování tělesného tuku, regeneraci všech tkání a orgánů, rychlost stárnutí (peptidy dokáží výrazně zpomalit stárnutí), hojení ran, regeneraci kloubů a šlach, pocit svěžesti, energie a vitality, dobrý stav pokožky a vlasů a mnoho mnoho dalších.
 • Peptidy stejně ovlivňují i ​​duševní faktory jako jsou: Paměť, chování, koncentrace (pozornost, soustředěnost), učení se, peptidy podporují kvalitní a hluboký spánek.
 • Peptidy pozitivně ovlivňují mnoho faktorů důležitých pro dobré zdraví: Posilují imunitu, urychlují metabolismus, snižují cholesterol, podporují zdravé srdce, cévy, mozek, játra a ostatní vnitřní orgány, zvyšují hustotu kostí, stimulují tvorbu červených krvinek, pročišťují organismus - peptidy mohou mít silné antioxidační účinky atd.
 • Peptidy dokážou velmi efektivně ochraňovat před závažnými onemocněními a zdravotními problémy, jako jsou např. srdečně-cévní choroby, obezita, cukrovka a poruchy metabolismu, nádorová onemocnění, chřadnutí a slabost (svalová dystrofie), řídnutí kostí, psychické poruchy, negativní dopady stresu a deprese (peptidy mají také neuroprotektivní účinky), kožní choroby, různé záněty a infekce, hormonální a sexuální poruchy, neplodnost a mnoho dalších.
 • Peptidy dokáží dokonce například ochránit i před rakovinou kůže a současně dodají pokožce tmavý odstín a silné opálení.
 • Peptidy dokáží eliminovat a odstranit závažné estetické vady a defekty: Např. velmi účinně vyhladit nebo úplně odstranit vrásky, zjemnit a omladit pokožku, posílit růst vlasů.

Jinými slovy a bez nadsázky řečeno - Peptidy mají ohromný potenciál zajistit člověku ideální fyzickou a psychickou kondici, regeneraci, svěžest, vitalitu, mladistvý vzhled, dlouhověkost, celkově výborné zdraví a velmi vysokou kvalitu života.

Pro správné fungování buněk, tkání, orgánů a v konečném důsledku v podstatě celého těla musí být v těle dostatečné množství potřebných peptidů. Nicméně, s věkem (prakticky již po 20. roce života) začíná v těle narůstat nedostatku peptidů (jejich přirozená produkce se snižuje a stále více klesá). A nedostatek peptidů výrazně urychluje zhoršování tkání, celkového zdraví a fungování celého organismu, a také spouští proces rychlého stárnutí organismu.

Naštěstí, tento problém nedostatku peptidů v těle se v nedávné době podařil vědcům úspěšně vyřešit! Skutečnost, že dokázali úspěšně syntetizovat hodně peptidů s mnoha prospěšnými účinky na lidský organismus, způsobila skutečný a absolutní převrat nejen v oblasti skvělého zdraví, krásy, vysoké kvality života a prevence a léčbě nemocí, ale i ve světě sportu.

Peptidy nacházejí perfektní uplatnění u široké masy lidí (od sportovců, přes modelky, těžce fyzicky pracující, duševně vytížených, nemocných až po všechny běžné lidi, kteří chtějí kvalitnější, zdravější a delší život, nebo prostě jen vypadat mladší a lépe), bez rozdílu věku, pohlaví, zdravotního stavu a životního stylu.

Peptidy představují pomyslný klíč k vašemu optimálnímu tělu a zdraví, a mají jedinečnou sílu způsobit potřebné pozitivní změny v biochemických procesech v těle.

Zvláště stojí za zmínku, že tyto změny jsou přirozené a zcela bezpečné pro člověka, narozdíl od léků nebo anabolických steroidů jsou peptidy bez jejich vedlejších a škodlivých účinků - protože všechny změny probíhaji v těle v přirozené formě.

Z chemického hlediska je peptid organická chemická sloučenina, která vzniká sloučením několika aminokyselin. Jednotlivé vázané aminokyseliny (v definovaném pořadí za sebou nazývající se sekvence) jsou přitom pospojovány tzv. amidovou vazbou, do jednoho nerozvětveneho řetězce - peptidu. Kvůli velkému významu peptidů v biochemii a organické chemii je tato vazba častokrát nazývána také jako peptidová vazba. Za peptidy považujeme relativně krátké aminokyselinové řetězce (maximálně se 100 aminokyselinami).

Peptidy se od bílkovin (proteinů) odlišují pouze svou velikostí (počtem obsažených aminokyselin v řetězci), přičemž dělení mezi peptidy a bílkovinami není zcela jednoznačné a je určeno dohodou, při které se za hranici považuje 100 aminokyselin. V přírodě vznikající peptidy jsou tvořeny většinou prostřednictvím procesu proteinové biosyntézy. Samotná informace o sekvenci (pořadí aminokyselin) je zakódována v DNA. Peptidy plní v organismu velké množství důležitých a nenahraditelných funkcí. Jejich funkční charakteristika je přitom však ve většině případů stále ještě i dodnes pochopena pouze částečně.

Jak správně aplikovat injekční peptidy

1) Důležité hygienické a bezpečnostní pravidla:

 • Před každou aplikací injekčních peptidů si nejprve důkladně umyjte ruce.
 • Vždy používejte jen nové a nerozbalené 100% injekční stříkačky, které byly v nepoškozeném sterilním obalu!
 • Nikdy se nedotýkejte jehly rukama ani jinými předměty (pokud nechtěně k takovému kontaktu dojde, stříkačku vyhoďte a použijte novou)!
 • Nikdy nepoužívejte vícekrát jednu stříkačku (vícenásobným použitím jedné stříkačky se zvyšuje možnost znečištění jehly bakteriemi, a jehla se také současně každou aplikací otupuje a poškozuje)!
 • Před průnikem jehly gumový uzávěr ampule a kůži v místě vpichu nejprve důkladně očistěte lihovými dezinfekčními tampónky!

2) Druhy aplikace injekce a možné místa:

 • Subkutánní - podkožní injekce (aplikace do tuku): Na aplikaci většiny peptidů postačuje takzvaná subkutánna = podkožní aplikace (aplikace do tuku / místa mezi horní vrstvou kůže a svalům), a není nezbytná intramuskulární aplikace (výjimku tvoří akorát růstové faktory, které jsou vyjmenovány u intramuskulární injekce). Nejčastěji se podkožní injekce vpichuje do břicha (břišního tuku, zepředu na břiše v okruhu 8 cm kolem pupku). Správně provedená podkožní injekce do břišního tuku je bezbolestná, jednoduchá a nenáročná (místo je dobře přístupné, viditelné a rukama dosažitelné). Případně může být podkožní injekce píchnuta i do tuku na zadku, tato aplikace je také v podstatě bezbolestná, místo je už však hůře dostupné.
 • Intramuskulární injekce (aplikace do svalu): Intramuskulární injekce je vhodnější pro růstové faktory IGF-1, MGF a inhibitory myostatinu, protože jsou podstatně efektivnější a účinnější, když jsou vpíchnuty přímo do svalů, protože právě v nich mají výsledně i působit. Nejčastějším místem bývá boční stránka předních stehenních svalů - kvadricepsů, tato aplikace narozdíl od podkožní injekcí už může i mírně bolet nebo být nepříjemnější (záleží jak citlivé místo trefíte, ale jelikož se však stále jedná o skutečně malé jehly, i zde je bolest možná pouze mírná - malá). Druhým nejčastějším místem intramuskulární injekce je střední část deltového svalu na boční straně ramene. Toto místo je trochu hůře přístupné než stehno, ve většině případů je však injekce také téměř bezbolestná podobně jako u subkutánní injekce.

 

Upozornění: Při intramuskulárních injekcích je důležité, aby byly dotyční svaly uvolněné a úplně v klidu, povoleno. V opačném případě bude aplikace zbytečně víc bolet.

3) Postup aplikace injekčních peptidů - průvodce krok za krokem:

Příprava injekce:

Ampulku s peptidy si po vyjmutí z chladničky položte na čistý stůl. Gumový uzávěr na vrchu ampule nejprve přetřete a očistěte lihovým dezinfekčním tampónkem, aby se tak odstranily případné bakterie a nečistoty z povrchu a nemohli se dostat na jehlu.

Rozbalte novou nepoužitou stříkačku, a odstraňte z ní plastové krytky na obou jejích koncích. Při celé manipulaci se stříkačkou dbejte na to, aby jehla nepřišla do kontaktu s rukama nebo jinými nežádoucími předměty.

Vpíchněte jehlu přes vrchní gumový uzávěr do ampulky, a obraťte ji naopak "dnem vzhůru" o 180°. Vizuálně zkontrolujte, zda se konec jehly nenachází ve vzduchové bublině v hrdle ampulky (pokud ano, obraťte ampulku ještě jednou zpět a znovu do opačné polohy). Pomalu natáhněte potřebný počet dílků roztoku peptidů, který odpovídá požadované dávce. Otočte ampuli zpět do normální polohy a vytáhněte jehlu a stříkačku ven. Injekce je připravena na aplikaci.

Aplikace injekce:

Nejprve vyčistit kůži v místě vpichu lihovými dezinfekčními tampónky (krouživými pohyby v okruhu alespoň 3 cm od místa vpichu).

 • Subkutánna - podkožní injekce (používá se pro všechny peptidy a látky kromě IGF-1, MGF, ACE-031 a Follistatinu): Doporučeným místem pro vpíchnutí jehly je oblast na břiše přibližně v okruhu 8 cm kolem pupku. Přiložte jehlu těsně k místu vpichu a pod cca. 45° úhlem ji rychlým a rázným pohybem zatlačte celou délkou pod kůži. Pomalu a plynule vytlačte obsah stříkačky do těla. Počkejte alespoň 5 sekund, a jehlu rychlým pohybem vytáhněte ven. Místo po vpíchnutí přetřete lihovým tampónkem.

 

 • Intramuskulární injekce Intramuskulární injekce se upřednostňuje před podkožní jen u růstových faktorů zaměřených často na objem a nárůst svalstva: IGF-1, MGF, ACE-031 a Follistatinu-344. Doporučeným místem pro vpíchnutí jehly je střední část deltového svalu na boční straně ramene nebo boční strana předních stehenních svalů - kvadricepsů. Přiložte jehlu těsně k místu vpichu a pod cca. 90° úhlem ji kolmo na sval nejprve rychlým a rázným pohybem zatlačte pod kůži, a pak pokračujte pomalejším plynulým pohybem, dokud nevejde jehla do těla celou svou délkou (jehla by se měla dostat až do svalu). Pomalu a plynule vytlačte obsah stříkačky. Jehlu rychlým pohybem vytáhněte ven. Místo po vpíchnutí přetřete lihovým tampónkem.

 

 

Upozornění: Po použití nezapomeňte na jehlu stříkačky zpět nasadit plastovou krytku před tím než ji odhodíte do odpadu (aby jehla náhodně někoho neporanila), a zebezpečte, aby nebyla vyhozena stříkačka v dosahu dětí! Nikdy nepoužívejte vícekrát jednu stříkačku (vícenásobným použitím jedné stříkačky se zvyšuje možnost znečištění jehly bakteriemi, a jehla se také současně každou aplikací otupuje a poškozuje)!

Náš typ: Tajemství jak píchnout injekci tak, aby byla bezbolestná a jehlu bylo cítit co nejméně spočívá v rychlosti vpíchnutí jehly (jak rychle pronikne jehla přes horní, citlivou vrstvu kůže): Receptory pro cítění bolesti se nacházejí v největším počtu v horních vrstvách kůže. Ve spodních vrstvách a ve svalech je jich už podstatně méně. Pokud propíchnete kůži rychle, nestihnou zareagovat a vy si bolest neuvědomíte, ani ji většinou nepocítíte. Pokud však budete naopak kůži propichovat pomalu, určitě to budete cítit a taková aplikace bude jistě více bolet.

4) Příprava (ředění), optimální dávkování a užívání peptidů:

Ke všem injekčním peptidům a látkám, které si u nás zakoupíte Vám přibalíme nebo emailem dopošleme informace, z nichž se dozvíte:

 • jak je správně a v jakém poměru ředit s vodním injekčním roztokem
 • jaké množství / individuální dávky je při výzkumném použití ideální užívat, kdy a jak často, s ohledem na Vaše požadované cíle, které chcete dosáhnout a individuální tělesné vlastnosti (věk, hmotnost, kondici apod.)
 • zásady a doporučení při výzkumném užívání konkrétních peptidů a látek